- Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR
Produktbeskrivning
- 27-tums Quantum Dot OLED-skärm för levande, verklighetstrogna bilder
- QHD-upplösning på 2560 x 1440 ger fantastisk detaljrikedom och klarhet
- VESA DisplayHDR 400 True Black förbättrar kontrast och detaljrikedom i mörka scener
- 360 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms svarstid för ultramjukt spelande
- Inbyggd USB 3.2 Gen 1-hubb för enkel anslutning och laddning av enheter
- Smart Crosshair: gör att du kan sikta bättre och ger en roligare upplevelse
Vår AI-förstärkta processor analyserar det inkommande bildinnehållet och anpassar kontinuerligt färgen och ljusstyrkan på det utsända ljuset så att det matchar bilden. Den här funktionen ger din tittarupplevelse en ny dimension. Innovativa Ambiglow använder sina AI-funktioner för att skapa en verkligt uppslukande och anpassningsbar spelupplevelse. Från att fylla ditt spelrum med färg till att känna att du är en del av spelet– AI-förbättrade Ambiglow är skapad för att göra din spelupplevelse till den bästa någonsin genom att kombinera intelligens, färg och ljus. - 360 Hz uppdateringsfrekvens: För otroligt snabb och skarp gaming
Förbered dig på att spela med upp till 360 Hz med en tillhörande bilddefinition som verkligen ger en wow-känsla. Nå mål och träffa rätt snabbare– med fantastisk skärpa: Spelen förblir skarpa medan du avancerar bland nivåer och scener i rasande fart. - Evnia Precision Center: Maximera din gamingupplevelse
| Produktbeskrivning | Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR |
| Typ av enhet | OLED-monitor - 27" |
| Energiklass | Klass G |
| Egenskaper | USB 3.2 Gen 1 hubb |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 360 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2292 mm |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500000:1 |
| HDR-kapabel | DisplayHDR 400 True Black |
| Responstid | 0,03 ms (grå-till-grå) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Antireflex, 2H Hard Coating |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Vit |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 60.93 cm x 27.45 cm x 51.37 cm |
| Vikt | 7.35 kg |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm | OLED-monitor / Quantum Dot OLED |
| Energiklass | Klass G |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Bildyta | 26.5" |
| Inbyggda enheter | USB 3.2 Gen 1 hubb |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Pixelhöjd | 0.2292 mm |
| Pixlar per tum | 110.84 |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 400 True Black |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 360 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 510 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Färg | Vit |
| Dimensioner (BxDxH) | 60.93 cm x 27.45 cm x 51.37 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 7.35 kg |
Ljud
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 5 watt |
Anslutning
Mekanisk
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Vridningsvinkel | 60 |
| Höjdjustering | 130 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 30,000 timme/timmar |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 35 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 35 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 83.7 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
Programvara / Systemkrav
| Operativsystem erfordras | Apple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11 |
Mått och vikt
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 78 cm |
| Emballagets djup | 14.1 cm |
| Emballagets höjd | 45.5 cm |
| Emballagets vikt | 11.01 kg |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH |