- Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skärm - böjd - 49" - HDR
Produktbeskrivning
- Böjd skärm med bildförhållandet 32:9 för en uppslukande tittarupplevelse
- 119% sRGB och 97% NTSC färgomfång för levande och exakta färger
- Flera gränssnitt inklusive HDMI, DisplayPort och USB-C för omfattande anslutningsmöjligheter
- Justerbar design med vrid-, lutnings- och höjdjusteringar för ergonomisk komfort
- ENERGY STAR-certifierad och EPEAT-kompatibel för miljövänlig och energieffektiv drift
- 32:9 superbred skärm som är utformad för att ersätta installationer med flera skärmar
- Philips 49B2U6900CH
- Software
| Produktbeskrivning | Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skärm - böjd - 49" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 49" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1768376 |
| Energiklass | Klass F |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 43 W |
| KVM-omkopplare | USB |
| Böjd skärm | Ja |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD Adaptive-Sync |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 32:9 |
| Ursprunglig upplösning | Dual Quad HD 5120 x 1440 vid 75 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2328 mm |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 3000:1 / 80000000:1 (dynamisk) |
| HDR-kapabel | DisplayHDR 400 |
| Responstid | 4 ms (grå-till-grå) |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC) |
| Färgskala | 119% sRGB, 97% NTSC |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| Ljudingång | Mikrofon |
| Inbyggd webbkamera | 5 Megapixel |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Svart textil |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm |
| Vikt | 15.21 kg |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 49" |
| Bildyta | 48.8" |
| Böjd skärm | Ja |
| USB-strömförsörjning | 100 watt |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 32:9 |
| Pixelhöjd | 0.2328 mm |
| Pixlar per tum | 109 |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 400 |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Färg | Svart textil |
| Dimensioner (BxDxH) | 119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 15.21 kg |
Inbyggd webbkamera
| Sensorupplösning | 5 Megapixel |
Ljudingång
| Typ | Mikrofon |
| Mikrofonegenskaper | Brusreducering |
Ljud
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 5 watt |
KVM
| Tangentbords-/musgränssnitt | USB |
Anslutning
| Gränssnitt | DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2) ¦ 2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2) ¦ 2 x USB-C uppström (HDCP 1,4, HDCP 2,2, DisplayPort altläge, ström upp till 100 W) ¦ USB-C 3.2 nedströms (ström upp till 15 W) ¦ 3 x USB ¦ USB (snabbladdning BC 1.2) ¦ Hörlurs-/mikrofonkontakt (minijack) ¦ LAN (RJ-45) |
Mekanisk
| Lutningsvinkel | -5/+15 |
| Vridningsvinkel | 60 |
| Höjdjustering | 150 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 100 % återvinningsbar förpackning |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 70,000 timme/timmar |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 43 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 93 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 48.1 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.3 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0 watt |
| På/av-omkopplare | Ja |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | Philips SmartControl |
Mått och vikt
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 129 cm |
| Emballagets djup | 30 cm |
| Emballagets höjd | 47.5 cm |
| Emballagets vikt | 19.38 kg |
Hållbarhetsinformation
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| ENERGY STAR-version | 8.0 |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH |