- ASRock Phantom Gaming PG27F15RS1A - LED-skärm - böjd - Full HD (1080p) - 27" - HDR
- ASRock Phantom Gaming PG27F15RS1A
- DisplayPort-kabel
- HDMI-kabel
Produktbeskrivning
- DisplayPort-kabel
- HDMI-kabel
| Produktbeskrivning | ASRock Phantom Gaming PG27F15RS1A - LED-skärm - böjd - Full HD (1080p) - 27" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| Energiklass | Klass E |
| Böjd skärm | Ja |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 240 Hz |
| Pixelhöjd | 0.3114 mm |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 3000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Responstid | 1 ms (MPRT) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 90% DCI-P3, 113% sRGB |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Lutning, vridbar bas |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.034 cm x 19.261 cm x 45.791 cm |
| Vikt | 5.11 kg |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.2 |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass E |
| Diagonal storlek | 27" |
| Böjd skärm | Ja (1500R) |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Pixelhöjd | 0.3114 mm |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| HDR-format | HDR10 |
| Responstid | 1 ms (MPRT) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 240 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 255 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Flimmerfri teknik, Low Blue Light teknologi, Adaptive-Sync-teknologi |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.034 cm x 19.261 cm x 45.791 cm - med ställ |
| Vikt | 5.11 kg |
Ljud
| Typ | Högtalare |
| Uteffekt / kanal | 2 Watt |
Anslutning
| Gränssnitt | 2 x HDMI ¦ DisplayPort ¦ Hörlursuttag |
Mekanisk
| Lutningsvinkel | -5/+23 |
| Vridningsvinkel | 40 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel ¦ 1 x HDMI-kabel |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 21 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 35 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 70 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
Mått och vikt
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets vikt | 6.9 kg |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 85 % (icke-kondenserande) |