"Spela som aldrig förr med AOC C27G4ZXE, som har konstruerats sorgfälligt för perfekta spelprestanda för dig. Denna välvda bildskärm på 27 tum har en snabb VA-panel med ned till 1 ms GtG, uppdateringsfrekvensen 280 Hz och blixtsnabba 0,3 ms i svarstid. Hantera svårigheterna i spelet med små ingångsfördröjningar, störningsfria bilder med Adaptive Sync-teknik och HDR 10, som garanterar kristallklar grafik och snabb respons. Med eSports-bas och AOC G-Menu ligger du steget före och får full kontroll över spelupplevelsen. "
- 27-tums böjd skärm med 1500R-krökning för en uppslukande tittarupplevelse
- 0,3 ms svarstid och 280 Hz uppdateringsfrekvens för höghastighetsspel
- AMD Adaptive-Sync för smidigt spelande utan rivsår
- 125,7 % sRGB och 92,4 % DCI-P3-färgomfång för levande färger
- Flera ingångar, inklusive HDMI och DisplayPort, för mångsidig anslutning
- 280 Hz uppdateringsfrekvens
AGON by AOC-skärmen, med sina banbrytande 280Hz, är en spelväxlare för konkurrenskraftiga spelare. AGON by AOC-monitorns blixtsnabba hastighet och exakta precision översätts till en obestridlig fördel i snabba spel, vilket gör att du kan reagera snabbare och träffa dina mål med oöverträffad precision. - 1ms svarstid GTG - Grey-to-Grey
Njut av de bästa kvalitetsbilderna även i snabba spel. AMD FreeSync Premium-tekniken säkerställer att GPU:s och skärmens uppdateringsfrekvenser synkroniseras, vilket ger en flytande och hackfri spelupplevelse med högsta prestanda. AMD FreeSync Premium har en uppdateringsfrekvens på minst 120 Hz, vilket minskar oskärpa och ger en verkligare upplevelse. LFC-funktionen eliminerar risken för hack om bildhastigheten sjunker under uppdateringsfrekvensen. - Upplev spelet på bästa sätt med HDR10
- AOC Gaming C27G4ZXE
- HDMI-kabel
- DisplayPort-kabel
- Software
| Produktbeskrivning |
AOC Gaming C27G4ZXE - LED-skärm - böjd - Full HD (1080p) - 27" - HDR |
| Typ av enhet |
LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke |
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2008320 |
| Energiklass |
Klass E |
| Böjd skärm |
Ja |
| Adaptive-Sync-teknologi |
AMD Adaptive-Sync |
| Paneltyp |
VA |
| Bildförhållande |
16:9 |
| Ursprunglig upplösning |
Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 280 Hz |
| Ljusstyrka |
300 cd/m² |
| Kontrastförhållande |
4000:1 / 80000000:1 (dynamisk) |
| HDR-kapabel |
HDR10 |
| Responstid |
1 ms (grå-till-grå), 0,3 ms (MPRT) |
| Gaming |
Ja |
| Färgstöd |
16,7 miljoner färger |
| Färgskala |
92.4% DCI-P3 (CIE 1976), 125.7% sRGB (CIE 1976) |
| Inmatningsanslutningar |
2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar |
Lutning |
| Skärmbeläggning |
Bländskydd |
| Spänning |
AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg |
Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ |
61.15 cm x 17.7 cm x 45.7 cm |
| Vikt |
4.97 kg |
| Tillverkarens garanti |
3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm |
LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass |
Klass E |
| Energiklass (HDR) |
Klass G |
| Diagonal storlek |
27" |
| Böjd skärm |
Ja (1500R) |
| Adaptive-Sync-teknologi |
AMD Adaptive-Sync |
| Paneltyp |
VA |
| Bildförhållande |
16:9 |
| Ursprunglig upplösning |
| Pixlar per tum |
| Ljusstyrka |
300 cd/m² |
| Kontrastförhållande |
| HDR-format |
HDR10 |
| Färgstöd |
16,7 miljoner färger |
| Färgskala |
| Responstid |
| Vertikal uppdateringshastighet |
48 - 280 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet |
30 - 320 kHz |
| Gaming |
| Horisontell visningsvinkel |
178 |
| Vertikal visningsvinkel |
178 |
| Skärmbeläggning |
Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik |
WLED |
| Egenskaper |
| Färg |
Svart |
| Dimensioner (BxDxH) |
61.15 cm x 17.7 cm x 45.7 cm - med ställ |
| Vikt |
4.97 kg |
Anslutning
| Gränssnitt |
2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ Hörlurar (minijack) |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar |
Lutning |
| Lutningsvinkel |
-3/+21 |
| VESA-infästningsgränssnitt |
100 x 100 mm |